Poptávkový formulář

Produkt

Co je tisková analýza a jaké jsou její přínosy?

V dnešní době plné informací jsou nejlepší rozhodnutí právě ta, která jsou založena na datech. Dostatek informací vám zkrátka zabezpečí lepší výsledek – a stejně je tomu i u tisku.
Tisková analýza vám s pomocí získaných dat pomůže ušetřit za náklady na tisk a servis kancelářské techniky. Díky tiskové analýze snadno zjistíte, jak přesně optimalizovat současný tiskový systém a zlepšit jej. Tisková analýza je dnes nezbytná pro každou moderní společnost. ROMAPOL zajišťuje tiskovou analýzu v podobě komplexní péče o potřeby zákazníka (Optimised Print Services).

Přínosy tiskové analýzy:

 • Přesné informace o nákladech na tisk ve společnosti na všech používaných tiskárnách a multifunkčních zařízeních
 • Přesné informace o konkrétním využití všech tiskáren i multifunkčních zařízení
 • Zhodnocení efektivity používání tiskové techniky
 • Doporučení ohledně snížení nákladů na tisk a kopírování o 10–30 %
 • Doporučení ohledně zvýšení produktivity zaměstnanců pomocí tiskového systému

Se správnou tiskovou analýzou tak můžete při provozu tiskáren, faxů a multifunkčních zařízení ve své společnosti výrazně ušetřit. Na základě získaných dat navíc budete moci např. změnit technologii tisku a kopírování, optimalizovat množství a rozmístění jednotlivých zařízení a přesně kontrolovat tiskové úlohy i náklady na ně.

Jak optimalizovat náklady na tisk?

Tisková analýza se vždy řídí potřebami konkrétní společnosti, pro kterou je vypracována. Jak optimalizovat náklady na tisk tedy zjistíme s pomocí získaných dat. Optimalizování nákladů na tisk se obvykle provádí vytvořením dokonalého poměru nákladů na tiskové úlohy a jejich realizace.

Optimalizaci nákladů na tisk můžeme provádět například pomocí:

 • Přesného přehledu měsíčních tiskových nákladů
 • Vypočítáním přesné míry úspor, kterých lze dosáhnout
 • Přehledem nákladů na optimalizaci
 • Návrhu tiskových zařízení a jejich rozmístění ve firmě
 • Návrhu softwarového řešení 

Na základě těchto doporučení, vycházejících z tiskové analýzy, lze snadno provádět optimalizaci nákladů na tisk a následně je implementovat a začít je efektivně využívat ve prospěch společnosti.

Tisková analýza krok po kroku:

 1. Detailní analýza současného tiskového řešení klienta

Probíhá prostřednictvím sběru dat přímo u vás. Analyzujeme například stávající měsíční náklady na tisk, spotřební materiál, elektřinu, servis a další. Zhodnotíme také aktuální vytíženost tiskové techniky. Díky tomu následně budeme moci navrhnout, v kterých oblastech lze konkrétně náklady snížit a jakým způsobem.

 1. Definice vašich požadavků

Společně probereme, co od tiskové analýzy očekáváte vy a v jakém časovém úseku.

 1. Návrh optimalizace tiskového řešení

Po vyhodnocení získaných dat a zjištění vašich požadavků navrhneme ideální řešení vedoucí k výrazné úspoře nákladů na tisk ve vaší firmě.

 1. Implementace nového řešení

Odborně zaškolíme vaše zaměstnance a představíme nový a efektivnější tiskový systém.

Chcete o tiskové analýze vědět více? Prohlédněte si prospekt o tiskové analýze nebo nás rovnou kontaktujte s pomocí tlačítka níže a vydejte se s námi vstříc levnějšímu a efektivnějšímu tiskovému systému a menším nákladům na tisk i ve své firmě. Optimalizujeme tiskové techniky, zefektivňujeme tiskový provoz s prokazatelnými výsledky, které oceníte.

Objednat analýzu